Panowie mają szerokie możliwości wyboru stroju. Niektórzy nawet uważają, że są w tym aspekcie w lepszym położeniu niż panie. Czy to prawda? Zapewne da się na ten temat długo dyskutować. Faktem jest jednak to, że mężczyznom łatwiej jest wybrać strój. Wynika to jednak głównie z tego, że z natury rzeczy szybciej podejmują oni decyzję i przeważnie mają nieco niższe oczekiwania w aspekcie ubioru.

Większość zestawów garniturowych spotykanych w sklepach będzie dobrze wyglądać na dowolnym facecie, o ile rzecz jasna wszystko będzie właściwe w sferze kroju i rozmiaru. Dlatego nie brakuje głosów, że najlepszą opcją dla mężczyzny jest komplet szyty na miarę. Wtedy zarówno marynarka, jak też spodnie i opcjonalna kamizelka będą właściwie dopasowane, a efekt wizualny będzie optymalny. W praktyce jednak to konkretna osoba wybiera i najważniejsze, aby pan czuł się ze swoim wyborem dobrze. To już zależy przede wszystkim od indywidualnego gustu i upodobań, a te są przecież zmienne i nie należy być zaskoczonym tym, jeśli w danym zestawieniu ktoś nie poczuje się właściwie.

Jaka koszula do garnituru będzie najlepsza? Wybrać ją trzeba, ponieważ jest ona koniecznym elementem całej stylizacji, na przykład w kontekście wesela. Sporo zależy od koloru, w jakim ów garnitur będzie, jednakże są też pewne uniwersalne prawidła. Na pewno biała koszula będzie pasować z grubsza rzecz biorąc do każdego zestawu, szczególnie utrzymanego w nieco ciemniejszej kolorystyce, a właśnie po takie zazwyczaj sięgają mężczyźni. Idąc tym tropem, jaki kolor koszuli do granatowego garnituru będzie tym odpowiednim? Biel sprawdzi się bez wątpienia, ale nie trzeba się do niej ograniczać. Doskonale sprawdzi się także wariant błękitny, ponieważ będzie stanowił swoiste nawiązanie do charakteru garnituru, a zarazem będzie z jego barwą jednoznacznie kontrastował.

Rozwiązań w tym zakresie jest wiele – niech każdy zawsze stawia na takie opcje, z których będzie zadowolony.

Jaka koszula do niebieskiego garnituru – nie tylko w aspekcie koloru?

Dość popularne są zestawy garniturowe w różnych odcieniach niebieskiego. Warto o tym wspomnieć, ponieważ niebieski ma rozmaite oblicza i tak można spotkać garnitur granatowy, a więc relatywnie ciemny, jak też mający znacznie jaśniejsze odcienie. W każdym z wymienionych wariantów można wyglądać naprawdę znakomicie – a dobranie dobrej koszuli nie powinno stanowić większego problemu. Wspomniana już klasyczna biel sprawdzi się wybornie, a jednakże błękit również.

Część stylistów zaleca też odważniejsze łączenie niebieskiego czy granatu z różem. Choć dla niektórych mężczyzn różowa koszula wciąż jest czymś trudno wyobrażalnym, to jednak systematycznie przybywa zwolenników takiego rozwiązania i stopniowo wychodzi ono z cienia. Jaka koszula do granatowego garnituru, czy też w każdym innym kolorze, okaże się strzałem w dziesiątkę? Przede wszystkim ta wygodna i zapewniają komfort noszenia. Mając na uwadze czysto praktyczne względy, jest to nawet ważniejsze niż jej kolorystyka. Warto, aby taki element stroju był uszyty w lekkiej, oddychającej tkaniny.

Stąd preferować należy modele koszul z czystej bawełny, ponieważ to one gwarantują najlepsze odczucia – nawet z wielogodzinnego noszenia. W kontekście wesel czy długich spotkań zawodowych ma to niemałą rolę do odegrania. Zważajmy zatem na to, jaka tkanina posłużyła do wyprodukowania konkretnego artykułu tekstylnego, jaki na siebie założymy.