Praca w biurze niejednokrotnie wymaga od nas odpowiedniego stroju, który będzie schludny, ale jednocześnie elegancki, podkreślający nasz profesjonalizm. O ile panowie nie mają raczej problemów z dobraniem odpowiedniego obuwia, o tyle w przypadku pań może być inaczej. Wiele z nich zastanawia się nad tym, czy lepiej sprawdzą się czółenka, czy może jednak powinny wybrać szpilki. Jedno jest pewne, wybrane buty muszą być wygodne. Dobrze trzymać piętę, mieć miękką podeszwę, być z oddychającego materiału i nie być zbyt wąskie, bo wówczas będą uciskały nasze stopy, powodując nieprzyjemny dyskomfort. Dlatego też, warto popatrzeć jakie czółenka i szpilki są nam oferowane, przymierzyć jak najwięcej modeli, a następnie wybrać te, które już od pierwszej chwili są wygodne, nie uciskają i dobrze współpracują z naszą stopą.

Czółenka czy szpilki – muszą być wygodne

Przede wszystkim wybierając buty do biura, musimy pamiętać, że będziemy w nich spędzać wiele godzin. To oznacza, że powinnyśmy przymierzyć kilka propozycji i zastanowić się, w czym lepiej się czujemy. Jeśli wybierzemy szpilki, to powinnyśmy dopilnować, żeby obcas był takiej wysokości, na której faktycznie będziemy mogły swobodnie się poruszać. Do tego powinien być usytuowany w odpowiednim miejscu i dobrze połączony z butem, wówczas okaże się, że nawet szpilki mogą być wygodne po kilku godzinach ich noszenia. Nie mniej, warto dopilnować, żeby zarówno czółenka, jak i szpilki były odpowiedniej szerokości. Nie powinnyśmy się łudzić, że się rozciągną, bo tak się nie stanie. Jeśli jakieś buty, już od początku dobrze leżą na naszej stopie, to z pewnością będą wygodne i po kilku godzinach ich noszenia.

Czasami mamy jasne wytyczne czy mogą to być czółenka czy szpilki

Zanim wybierzemy się po buty do biura, warto się dokładnie zapoznać z wytycznymi odnośnie tego, jakie powinny one być. Niektóre firmy mają jasno określone wytyczne co do wysokości obcasa, jaki mają mieć czółenka czy szpilki. Warto wiedzieć, że możemy wybierać buty na wysokim czy niskim obcasie, jak i płaskie, jednak zawsze patrzmy, czy są one dobrze dobrane do naszej stopy. Co więcej, jeśli w biurze nosimy szpilki, to i tak warto mieć w szafie czółenka, które będziemy mogły założyć, gdy będziemy miały gorszy dzień, albo kiedy z powodu upałów nasze stopy nadmiernie spuchną. Im wygodniejsze buty kupimy, tym większa będzie szansa na to, że po całym dniu ich noszenia w pracy, nie będziemy musiały się przejmować obolałymi, ciężkimi i spuchniętymi nogami. Dlatego też, czasami lepiej zapłacić za takie buty więcej, ale mieć pewność, że będą one wygodne i oddychające. Warto zobaczyć jakie buty do biura musimy zakładać. Czasami szefostwo dokładnie to określa, innym razem pozostawia pracownikom większą swobodę. Warto pamiętać, że zarówno czółenka, jak i szpilki muszą być wygodne, dobrze pasować do naszej stopy, współpracować z nią podczas chodzenia, jak również być z oddychającego materiału. Dodatkowo jeszcze musimy pamiętać, że takie czółenka czy szpilki mogą występować w klasycznych krojach i kolorach, ale czasami możemy sobie pozwolić na coś bardziej nowoczesnego. Wiele będzie tutaj zależało od tego, jakie wymagania odnośnie obuwia są określone w naszej firmie. To też oznacza, że udając się po czółenka czy szpilki, w pierwszej kolejności powinnyśmy sprawdzić, czy czasami nie mamy ustalonej wysokości obcasa, jaki musi się przy nich znajdować. Jeśli nie, warto przymierzyć kilka propozycji i wybrać tą, która będzie dla nas najwygodniejsza.