Wybranie odpowiedniej stylizacji pod kątem randki bywa trudne, zwłaszcza gdy mamy się z tą drugą osobą zobaczyć pierwszy raz. Warto jednak się postarać, bo jak zwykło się mawiać, pierwsze wrażenie da się zrobić tylko jednokrotnie. Oznacza to, że nie wolno zaniedbać kwestii ubioru. Odpowiedni strój na randkę nie może być oczywiście zamknięty w jakichś jednolitych i sztywnych ramach. Wszak każdy ma swoje preferencje i na spotkaniu z kimś nie należy udawać kogoś, kim się nie jest. Błędem jest też ubieranie się na siłę elegancko, ponieważ najczęściej przynosi to rezultat całkowicie odmienny od zamierzonego. Rozwiązania w tym zakresie warto zawsze dobierać do okazji, a przy tym nie traktować randkowania jak rozmowy o pracę w korporacji. W taką przesadę na tym tle popadają w szczególności panowie, lepiej więc unikać tego rodzaju podejścia, ponieważ może ono przynieść w kontekście rozwijania nowej znajomości więcej szkody niż pożytku.

Trzymanie się prawideł casualu powinno dać najlepsze efekty i to z dużą korzyścią dla indywidualnego samopoczucia. Spodnie jeansowe, ładna koszula i kompromisowe obuwie – coś pomiędzy opcją wizytową a sportową (nie brakuje w sklepach takich modeli, warto mieć w szafie choć jeden). Ważne, aby strój był czysty, bo plamy czy kłaczki mogą popsuć wrażenie nawet w przypadku najładniej skomponowanego stroju. Choć z drugiej strony, na przykład właściciele kotów wiedzą świetnie, że całkowita eliminacja kociej sierści z ubrań jest bardzo trudne wykonalne, a wręcz niemożliwe. Jeśli druga strona także ma i lubi koty, powinna to w pełni zrozumieć. To jednak dygresja, ponieważ co do zasady warto zadbać o czysty, schludny strój. Tyczy się to w jednakowym stopniu kobiet, jak również mężczyzn. Należy się też ubierać stosownie do wieku, bo przecież na randki umawiają się nie tylko dwudziestolatkowie, ale też osoby znacznie starsze – jest to całkowicie normalne i godne pochwały.

Jak się ubrać na randkę, by czuć się dobrze?

Czy mężczyznom jest łatwiej, jeśli mowa o randkowej stylizacji? Poniekąd tak, ale wynika to chyba bardziej z samych różnic w naturze kobiet i mężczyzn. Ci drudzy z pewnością potrzebują nieco mniej czasu na to, aby zdecydować się na określony ubiór. Przywiązują też nieco mniejszą wagę do spójności estetycznej w aspekcie związanym ze strojem. Czasami wychodzą na tym lepiej, a czasami gorzej – na pewno jednak mniej się przejmują swoim wyglądem niż panie, a to akurat plus. Nie ma więc sensu popadać w kompleksy i dumać godzinami przed szafą, a po prostu założyć rzeczy, w których będziemy się czuć swobodnie i komfortowo. Znaczenie mają tkaniny. Przyjazne dla skóry i przewiewne, takie jak bawełna, len czy wiskoza są zdecydowanie preferowane. Buty z wnętrzem z naturalnych skórek także jest wskazane, ponieważ stopy będą się w nich dużo lepiej odnajdywać.

Co ubrać na randkę, będąc facetem-entuzjastą luzu? Dobrym pomysłem są z pewnością joggery. Wyglądają jak klasyczne jeansy, a zarazem gwarantują każdemu dużo swobody rodem ze świata spodni dresowych. Jak ubrać się na pierwsza randkę, będąc energiczną i pewną siebie kobietą? Dopasowane jeansy są z pewnością jedną z ciekawych opcji. Jednakże nie należy zapominać o tym, że spódnice czy sukienki są szalenie kobiece i mile widziane również przez płeć przeciwną. Łatwo je sparować z obuwiem, takim jak sztyblety, buty na koturnie czy nawet klasyczne obuwie sportowe. Kobietom jest generalnie ładnie we wszystkim, o ile elementy stroju są właściwie dobrane w aspekcie rozmiarów, a do tego komponują się z ich urodą. To ważne, ale czasami ubiór warto selekcjonować również pod tym kątem – rezultaty mogą być zaskakujące, rzecz jasna w bardzo pozytywnym sensie. Mężczyzn w dużej mierze także to dotyczy, a na modowych blogach nie brakuje cennych porad związanych z tym właśnie aspektem.

Dobrze będzie przyjrzeć się im z uwagą przed pierwszą randką i nie tylko w nawiązaniu do niej. Najważniejsze jednak to być w czasie spotkań z potencjalnym partnerem lub partnerką sobą i nikogo nie udawać. To daje najwięcej korzyści.