Każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie marynarkę, a to dlatego, że jest ona elegancka i z pewnością przyda się na wiele różnych okazji, na których będzie obowiązywał oficjalny strój. Prawda jednak jest taka, że taka marynarka czy nawet cały garnitur muszą być dobrze dobrane, bo jeśli będą źle leżały na danym panu, to będą wpływały na jego wygląd, a tego z pewnością byśmy nie chcieli. Dlatego też warto zobaczyć jak powinna leżeć marynarka, tak abyśmy mogli ocenić czy jest ona do nas dobrze dobrana. Znając podstawowe zasady, będziemy wiedzieli jak dopasować marynarkę, aby nie tylko dobrze na nas wyglądała, ale również żebyśmy dobrze się w niej czuli.

Jeśli będzie nam za ciasna marynarka, którą wybierzemy, to będzie krępowała nasze ruchy i nie będziemy się w niej czuli swobodnie. Jeśli znowu będzie za duża, nie tylko będziemy mieli wrażenie, że się w niej zapadamy, ale również będziemy wyglądali na mniejszych niż rzeczywiście będziemy. Dlatego też niezwykle istotne jest to, aby była dobrze dopasowana marynarka, którą dla siebie wybieramy, bo wówczas będzie istniała spora szansa, że faktycznie będziemy chcieli ją nosić.

Jak powinna leżeć marynarka, abyśmy dobrze się w niej czuli i wyglądali?

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jak powinna leżeć marynarka, abyśmy mieli pewność, że dobrze będzie się w niej czuli i co więcej, że naprawdę dobrze będziemy w niej wyglądali, to powinniśmy poznać kilka podstawowych zasad.

Przede wszystkim marynarka powinna dzielić naszą sylwetkę na pół i ta zasada sprawdza się w przypadku większości panów. To oznacza, że albo możemy się zmierzyć i sprawdzić jaką długość powinna mieć dobrze dopasowana marynarka, albo możemy ją założyć i sprawdzić dokąd sięga. Jeśli nie mamy jak się zmierzyć, to wystarczy założyć marynarkę i sprawdzić jak nam leży. Jeśli jej dolna krawędź sięga nam do paznokcia naszego kciuka, to możemy być pewni, że będziemy w niej dobrze wyglądali.

Poza tym, zastanawiając się jeszcze nad tym jak dopasować marynarkę, powinniśmy zwrócić uwagę czy zakrywa nam większą część pupy. Jeśli nie zakrywa jej w ogóle, to jest za krótka, jeśli zakrywa ją całą, to wówczas taka marynarka jest dla nas za duża.

Za ciasna marynarka również nie może być

Dobrze dopasowana marynarka powinna na nas leżeć idealnie, a to oznacza, że ani nie powinna wyglądać na zbyt dużą i nie powinna skracać naszych nóg, ani też nic nie powinno w niej odstawać i sprawiać wrażenia, że nie mamy jak oddychać. Dlatego też, jeśli zastanawiamy się, czy naszym problemem nie jest za ciasna marynarka, to powinniśmy się przyjrzeć temu, jak układa się materiał przy guzikach.

Jeśli jest on napięty, jeśli się wygina, a my mamy problem ze swobodnym poruszaniem rękoma, to możemy być pewni, że to jest za ciasna marynarka i musimy się rozejrzeć za jakimś większym rozmiarem. Prawda jest taka, że dobrze dopasowana marynarka powinna być dla nas wygodna, nie powinna krępować naszych ruchów, ale również nie powinna z nas zwisać, bo to także nie będzie wyglądało zbyt dobrze. To też oznacza, że warto sprawdzić jak dopasować marynarkę, aby mieć pewność, że wybierzemy taką, która idealnie będzie na nas leżała, a to z kolei sprawi, że będziemy wyglądali oficjalnie, elegancko i poważnie. Jeśli sami nie wiemy jak powinna leżeć marynarka, to zawsze warto się udać do specjalnego sklepu, który specjalizuje się w sprzedaży takich męskich krojów.

Tam nie tylko będą wiedzieli jak dopasować marynarkę, abyśmy naprawdę świetnie się w niej prezentowali, ale również będą mogli pokazać, co możemy do danej marynarki dobrać, tak abyśmy mieli pewność, że efekt kocowy będzie dokładnie taki jak tego oczekiwaliśmy. Może się wówczas okazać, że dokonanie takiego zakupu będzie łatwiejsze niż zakładaliśmy. Zobaczmy jakie marynarki są nam proponowane i zastanówmy się, czy wiemy jak powinna leżeć marynarka, abyśmy mieli pewność, że bez żadnych trudności wybierzemy propozycję odpowiednią dla nas. W końcu mają one różne kroje, ale tak naprawdę główne wytyczne są zawsze takie same.